Unit 149 (WUMBA) - District 13
 
Ripon 2017 Results

Ripon 2017 Overalls
Winter Sectional

Friday Aft BAM Teams - 21 Tables
MPsABCNamesScore
6.25111Sharon Jones, Oshkosh WI; Anthony Priewe - Andy Niver, Green Bay WI; Wayne Larson, Ripon WI16.5
4.692

James Schultz, Sheboygan WI; Lee Prellwitz, Ripon WI; Roman Rommelfanger, Manitowoc WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI15
3.5232
Arthur Flashinski, Wausau WI; James Bloedorn, La Crosse WI; William Christensen, Arbor Vitae WI; Charles Vierthaler, Monroe WI14.5
2.314/53/4
David Raitt, Madison WI; Wayne Peters, Appleton WI; Nancy Ogreenc, Wautoma WI; Gregg Underheim, Oshkosh WI14
2.314/53/4
William Murphy, Rhinelander WI; Mary Ann Romberg, New London WI; Sylvia Madden, Green Bay WI; Caroline Pieper, Wausau WI14
1.146/85/7
Jerry Marchant, Green Lake WI; Paul Zimmerman, Appleton WI; Robert Webster, Ripon WI; John Zimmerman, Oshkosh WI13
1.146/85/7
Maila Kuhn - Kenneth Kuhn, Tomah WI; Florence Erickson, Rhinelander WI; Kaye McCardle, Eagle River WI13
1.586/85/72Pam Lutsch, Hoffman Estates IL; Bill Nelson - Jeri Nelson, Neenah WI; Donna Grassi, Palatine IL13
1.04

3/4Charles Shoham, Madison WI; Gary Vanden Houten, Beaver Dam WI; Michael Reedy, Stoughton WI; Jay Eggener, Neenah WI12.5
1.04

3/4Eric McVickar, Appleton WI; Nancie Walsh, Menasha WI; Peter Loken, Green Bay WI; Margaret Malloy, Sherwood WI12.5
Friday Aft 299er Pairs - 8.0 Tables
MPsABCNamesScore
1.861

Elizabeth Anderson - William Anderson, De Pere WI61.90%
1.402

Kathleen Barlament - Beezie MacNeil, Green Bay WI60.42%
1.3831
John Lawryk - Doug Jepsen, Oshkosh WI57.44%
1.0442
Carol Simpson, Green Bay WI; Kathleen Szymanski, Hobart WI55.95%
0.7853
Daniel Schommer - Mary Schommer, Waupaca WI55.36%
0.58
4
Patricia Wisner - Ruth Sorsen, Sister Bay WI54.46%
Friday Aft Strat Pairs - 21.0 Tables / Based on 29 Tables
MPsABCNamesScore
8.941

Lee Prellwitz, Ripon WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI66.11%
6.7121
Eric McVickar, Appleton WI; Peter Loken, Green Bay WI63.61%
5.033

Arthur Flashinski, Wausau WI; William Christensen, Arbor Vitae WI63.47%
3.7742
Wayne Larson, Ripon WI; Sharon Jones, Oshkosh WI62.08%
2.8353
Aniko Szabo - Tamas Szabo, Brookfield WI60.83%
2.1264
William Murphy, Rhinelander WI; Sylvia Madden, Green Bay WI60.42%
1.787

Paul Schroeder, Wind Lake WI; William McFall, New Berlin WI60.28%
1.5885
David Rockenfield, Janesville WI; Steve Neumueller, Evansville WI58.89%
2.77
61Paul Zimmerman, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI57.36%
2.08

2Wayne Peters, Appleton WI; Gregg Underheim, Oshkosh WI57.08%
1.56

3 Anthony Priewe - Andy Niver, Green Bay WI55.83%
1.32

4Maila Kuhn - Kenneth Kuhn, Tomah WI55.56%
0.88

5Bill Nelson - Jeri Nelson, Neenah WI54.17%
0.92

6Charles Shoham, Madison WI; Michael Reedy, Stoughton WI51.53%
Fri Eve BAM Teams - 18 Tables
MPsABCNamesScore
5.6511
Wayne Peters, Appleton WI; David Raitt, Madison WI; Gregg Underheim, Oshkosh WI; Nancy Ogreenc, Wautoma WI22
4.242

James Bloedorn, La Crosse WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI; Charles Vierthaler, Monroe WI; Lee Prellwitz, Ripon WI16.5
3.1832
Andy Niver - Anthony Priewe, Green Bay WI; Tamas Szabo - Aniko Szabo, Brookfield WI16
2.3843
William Christensen, Arbor Vitae WI; Christine Priest - Geoffrey Priest, Madison WI; Arthur Flashinski, Wausau WI13.5
1.855/64/51/2Judyann Terrault, Powers MI; Jay Eggener, Neenah WI; Michael Sabin, Minocqua WI; Gary Vanden Houten, Beaver Dam WI12.5
1.855/64/51/2Mollie Freier - Karen Reese, Marquette MI; Paul Zimmerman, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI12.5
1.19

3Michael French - Jim "Guppi" Gillespie, Fond Du Lac WI; Jan Cobb, Verona WI; Elizabeth Meffert, Madison WI12
0.89

4Steve Neumueller, Evansville WI; William Crise - Jane Crise, Milwaukee WI; David Rockenfield, Janesville WI11
Fri Eve 299er Pairs - 7.0 Tables
MPsABCNamesScore
1.7511
Mary Schommer - Daniel Schommer, Waupaca WI61.67%
1.3122
Nancy Quick, Wisconsin Rpds WI; Lillian Paul, Stevens Point WI59.17%
0.9833
Judy Rankin - Faye Drankoff, De Pere WI57.92%
0.744

William Anderson - Elizabeth Anderson, De Pere WI51.67%
0.495/6

Gwen Rieser, Madison WI; Vera King, Waunakee WI50.42%
0.495/6

Patricia Wisner - Ruth Sorsen, Sister Bay WI50.42%
Fri Eve Strat Prs - 18.0 Tables / Based on 25 Tables
MPsABCNamesScore
8.021

David Raitt, Madison WI; Nancy Ogreenc, Wautoma WI74.17%
6.0221
Tamas Szabo - Aniko Szabo, Brookfield WI71.81%
4.513

Paolo Ranaldi, Eau Claire WI; Lee Prellwitz, Ripon WI71.67%
3.38421Wayne Peters, Appleton WI; Gregg Underheim, Oshkosh WI70.42%
2.545

William Christensen, Arbor Vitae WI; Arthur Flashinski, Wausau WI64.44%
2.51632Judyann Terrault, Powers MI; Michael Sabin, Minocqua WI60.14%
1.8974
Marge Jones, Wausau WI; Carol Konrad, Neshkoro WI57.50%
1.56853Jan Cobb, Verona WI; Elizabeth Meffert, Madison WI56.81%
0.93
6/7
Steve Neumueller, Evansville WI; David Rockenfield, Janesville WI53.89%
1.12
6/7
Florence Erickson, Rhinelander WI; Kaye McCardle, Eagle River WI53.89%
0.98

4/5Bill Nelson - Jeri Nelson, Neenah WI49.72%
0.98

4/5James Bloedorn, La Crosse WI; Charles Vierthaler, Monroe WI49.72%
0.92

6Paul Zimmerman, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI49.44%
Sat Mrn BAM Teams - 20 Tables
MPsABCNamesScore
6.0511
Marge Jones, Wausau WI; Wayne Peters, Appleton WI; Carol Konrad, Neshkoro WI; Gregg Underheim, Oshkosh WI16
3.502/4

Charles Robinson, Wausau WI; Lee Prellwitz, Ripon WI; Michael Sabin, Minocqua WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI15
3.502/42/31/2Paul Zimmerman - David Vaclavik, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI; Jack Rhodes, Waupaca WI15
3.502/42/31/2Charles Dahlke, Oshkosh WI; Craig Ostrand - Michael Munz, Sturgeon Bay WI; Wayne Larson, Ripon WI15
1.91543Judyann Terrault, Powers MI; Jay Eggener, Neenah WI; James Bloedorn, La Crosse WI; Gary Vanden Houten, Beaver Dam WI13.5
1.006/95/8
Nancy Ogreenc, Wautoma WI; Christine Priest - David Raitt - Geoffrey Priest, Madison WI13
1.006/95/84/5Tim Luker, Green Bay WI; Daniel Stone - Janet Stone, Madison WI; William Zimmerman, Sun Prairie WI13
1.006/95/84/5Jan Cobb, Verona WI; William Parsons - Margaret Parsons, Delafield WI; Elizabeth Meffert, Madison WI13
1.006/95/8
Jerry Marchant, Green Lake WI; William Omdahl, Madison WI; Robert Webster, Ripon WI; Charles Vierthaler, Monroe WI13
Sat Mrn 299er Prs - 10.0 Tables
MPsABCNamesScore
2.061

Julia Douglas, Green Bay WI; Elizabeth Anderson, De Pere WI67.86%
1.552

John Hathaway - Betty Jo Hathaway, De Pere WI64.88%
1.163

Terrence Liska - Janet Liska, Wautoma WI59.23%
0.874

Marla Engbloom - Mary Bolen, La Crosse WI57.44%
1.5651
Nancy Quick, Wisconsin Rpds WI; Lillian Paul, Stevens Point WI55.36%
0.526

Andy Niver, Green Bay WI; William Anderson, De Pere WI53.57%
1.17
21David Israelstam - Leah Creswell, Madison WI51.49%
0.88
3
Nancy Spencer, Madison WI; Beice Rongstad, Middleton WI50.60%
0.78
4/52Judy Rankin - Faye Drankoff, De Pere WI50.30%
0.58
4/5
Margaret Meyer - Judy Kvalheim, Madison WI50.30%
Sat Mrn Strat Prs - 20.0 Tables / Based on 30 Tables
MPsABCNamesScore
9.171

Lee Prellwitz, Ripon WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI63.33%
6.88211Wayne Peters, Appleton WI; Gregg Underheim, Oshkosh WI61.39%
5.16322Charles Shoham, Madison WI; Michael Reedy, Stoughton WI60.83%
3.87433Paul Zimmerman, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI60.28%
2.905

William McFall, New Berlin WI; Paul Schroeder, Wind Lake WI58.19%
1.916/7

Nancy Ogreenc, Wautoma WI; David Raitt, Madison WI57.22%
2.036/744Carolyn Pfeiffer - Lee Schultz, Arbor Vitae WI57.22%
1.228

William Christensen, Arbor Vitae WI; Arthur Flashinski, Wausau WI56.11%
1.52955Jan Cobb, Verona WI; Elizabeth Meffert, Madison WI55.42%
1.25
66Christine Priest - Geoffrey Priest, Madison WI54.44%
Sat Aft BAM Teams - 21 Tables
MPsABCNamesScore
5.471/21
William Omdahl, Madison WI; William Christensen, Arbor Vitae WI; Charles Vierthaler, Monroe WI; Arthur Flashinski, Wausau WI16.5
5.471/2

William McFall, New Berlin WI; Cyann Martin, Neenah WI; Paul Schroeder, Wind Lake WI; Judith Earl, Appleton WI16.5
3.523

Pam Lutsch, Hoffman Estates IL; Lee Prellwitz, Ripon WI; Donna Grassi, Palatine IL; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI16
3.2942
David Raitt - Christine Priest - Geoffrey Priest, Madison WI; Nancy Ogreenc, Wautoma WI14.5
2.165/63/41/2Paul Zimmerman, Appleton WI; Steve Neumueller, Evansville WI; John Zimmerman, Oshkosh WI; David Rockenfield, Janesville WI14
2.165/63/41/2Jay Eggener - Jeri Nelson - Bill Nelson, Neenah WI; Gary Vanden Houten, Beaver Dam WI14
1.39
53James Bloedorn, La Crosse WI; William Murphy, Rhinelander WI; Charles Robinson, Wausau WI; Sylvia Madden, Green Bay WI13
1.04
64Charles Dahlke - Gregg Underheim, Oshkosh WI; Wayne Larson, Ripon WI; Wayne Peters, Appleton WI12.5
Sat Aft 299er Prs - 10.0 Tables
MPsABCNamesScore
2.06111David Israelstam - Leah Creswell, Madison WI58.63%
1.55222Carol Simpson, Green Bay WI; Kathleen Szymanski, Hobart WI58.04%
1.1633
Nancy Quick, Wisconsin Rpds WI; Lillian Paul, Stevens Point WI56.55%
0.874

Julia Douglas, Green Bay WI; Judy Niesing, De Pere WI56.25%
0.6654
Janet Pohl, Sister Bay WI; Elizabeth Wallner, Sturgeon Bay WI55.36%
0.556/75
Gwen Rieser, Madison WI; Vera King, Waunakee WI54.17%
0.446/7

Carl Zapffe, Ellison Bay WI; Thomas Young, Fish Creek WI54.17%
Sat Aft Strat Prs - 21.0 Tables / Based on 31 Tables
MPsABCNamesScore
9.401

William Christensen, Arbor Vitae WI; Arthur Flashinski, Wausau WI67.92%
7.052

William McFall, New Berlin WI; Paul Schroeder, Wind Lake WI62.92%
5.293

David Raitt, Madison WI; Nancy Ogreenc, Wautoma WI62.78%
4.9841
Steve Neumueller, Evansville WI; David Rockenfield, Janesville WI61.81%
2.975

Lee Prellwitz, Ripon WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI60.83%
3.74621Jay Eggener, Neenah WI; Gary Vanden Houten, Beaver Dam WI58.33%
2.80732Cyann Martin, Neenah WI; Judith Earl, Appleton WI55.00%
2.1084
Stephanie Schwingel, Coloma WI; Sandra Kotinek, Wautoma WI54.86%
1.5895
Aniko Szabo - Tamas Szabo, Brookfield WI54.03%
1.56
63Paul Zimmerman, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI53.89%
1.17

4Jeri Nelson - Bill Nelson, Neenah WI53.33%
0.88

5Christine Priest - Geoffrey Priest, Madison WI53.19%
0.87

6Pam Lutsch, Hoffman Estates IL; Donna Grassi, Palatine IL53.06%
Sat Eve Strat Swiss - 14 Tables
MPsABCNamesScore
4.84111James Schultz, Sheboygan WI; Kathy Beranek, Mishicot WI; Roman Rommelfanger - Pat Malmanger, Manitowoc WI50
3.632

Lee Prellwitz, Ripon WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI; William Christensen, Arbor Vitae WI; Arthur Flashinski, Wausau WI38
2.72322Judyann Terrault, Powers MI; Lee Schultz - Carolyn Pfeiffer, Arbor Vitae WI; Michael Sabin, Minocqua WI35
2.04433Daniel Stone - Christine Priest - Janet Stone - Geoffrey Priest, Madison WI32
1.5354
Nancy Ogreenc, Wautoma WI; Nancy Quick, Wisconsin Rpds WI; Robert Webster, Ripon WI; Lillian Paul, Stevens Point WI30
0.89

4Tim Luker, Green Bay WI; Paul Zimmerman, Appleton WI; William Zimmerman, Sun Prairie WI; John Zimmerman, Oshkosh WI10
Sat Eve Strat Swiss - 14 Tables
MPsABCNamesScore
4.40111Kathy Beranek, Mishicot WI; Roman Rommelfanger - Pat Malmanger, Manitowoc WI; James Schultz, Sheboygan WI9.50
3.30222Judyann Terrault, Powers MI; Michael Sabin, Minocqua WI; Lee Schultz - Carolyn Pfeiffer, Arbor Vitae WI9
2.4833
Nancy Ogreenc, Wautoma WI; Robert Webster, Ripon WI; Nancy Quick, Wisconsin Rpds WI; Lillian Paul, Stevens Point WI8
1.86443Daniel Stone - Janet Stone - Christine Priest - Geoffrey Priest, Madison WI7.5
1.225/6

Lee Prellwitz, Ripon WI; William Christensen, Arbor Vitae WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI; Arthur Flashinski, Wausau WI7
1.225/6
4Tim Luker, Green Bay WI; William Zimmerman, Sun Prairie WI; Paul Zimmerman, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI7
Sunday Open Swiss #1 - 20 Tables / Based on 24 Tables
MPsABCNamesScore
6.231

Yvette Neary - Henry Sokol - Robert Frontczak, Mequon WI; William Malesevich, Mayville WI60
4.67211Mary Ann Romberg, New London WI; Caroline Pieper, Wausau WI; Jennifer Enkro - Jerry Brelage, Fort Myers FL59
3.073/4

Paul Schroeder, Wind Lake WI; William McFall, New Berlin WI; Aniko Szabo - Tamas Szabo, Brookfield WI51
3.073/42
Mollie Freier - Cerona Stevens - Elizabeth Miller - Karen Reese, Marquette MI51
2.09532Tim Luker, Green Bay WI; William Zimmerman, Sun Prairie WI; Paul Zimmerman, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI47
1.576/74
Eric McVickar, Appleton WI; Peter Loken, Green Bay WI; Nancy Ogreenc, Wautoma WI; David Raitt, Madison WI45
1.306/7

Lee Prellwitz, Ripon WI; Arthur Flashinski, Wausau WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI; William Christensen, Arbor Vitae WI45
1.17
5
Duane Steinhauer - Cindy Strohm - Rachel Hillman, Madison WI; Charles Vierthaler, Monroe WI44
1.19

3Janet Stone - Daniel Stone - Christine Priest - Geoffrey Priest, Madison WI43
0.89

4James Schultz, Sheboygan WI; Roman Rommelfanger - Pat Malmanger, Manitowoc WI; Kathy Beranek, Mishicot WI42
Sunday 299er Swiss #1 - 4 Tables
MPsRankNamesScore
1.161Carl Zapffe, Ellison Bay WI; Thomas Young, Fish Creek WI; Orlaine Gabert - Michael Gabert, Sturgeon Bay WI51
Sunday Open Swiss #2 - 19 Tables / Based on 23 Tables
MPsABCNamesScore
5.301/21/2
Charles Dahlke, Oshkosh WI; Stephanie Schwingel, Coloma WI; Wayne Larson, Ripon WI; Sandra Kotinek, Wautoma WI62
5.301/21/21Tim Luker, Green Bay WI; William Zimmerman, Sun Prairie WI; Paul Zimmerman, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI62
3.403

Yvette Neary - Henry Sokol - Robert Frontczak, Mequon WI; William Malesevich, Mayville WI58
2.554

Lee Prellwitz, Ripon WI; Arthur Flashinski, Wausau WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI; William Christensen, Arbor Vitae WI55
1.915

Paul Schroeder, Wind Lake WI; William McFall, New Berlin WI; Aniko Szabo - Tamas Szabo, Brookfield WI47.00
2.01632Craig Ostrand - Michael Munz, Sturgeon Bay WI; Jim "Guppi" Gillespie - Michael French, Fond Du Lac WI45
1.51
4
Duane Steinhauer - Cindy Strohm - Rachel Hillman, Madison WI; Charles Vierthaler, Monroe WI44
1.14
53Elizabeth Meffert, Madison WI; Jan Cobb, Verona WI; Jay Eggener, Neenah WI; Gary Vanden Houten, Beaver Dam WI43
0.75

4/5Mary Ann Romberg, New London WI; Jennifer Enkro - Jerry Brelage, Fort Myers FL; Caroline Pieper, Wausau WI34
0.75

4/5Ronald Niesing - Judy Niesing - William Anderson - Elizabeth Anderson, De Pere WI34
Sunday 299er Swiss #2 - 4 Tables
MPsRankNamesScore
1.161Faye Drankoff, De Pere WI; Elaine Mortenson, Ripon WI; Anthony Priewe - Andy Niver, Green Bay WI46
Friday Aft BAM Teams Fri Aft Session
Section GG
MPsABCNamesScore
2.121

James Schultz, Sheboygan WI; Lee Prellwitz, Ripon WI; Roman Rommelfanger, Manitowoc WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI15
1.4821
Arthur Flashinski, Wausau WI; James Bloedorn, La Crosse WI; William Christensen, Arbor Vitae WI; Charles Vierthaler, Monroe WI14.5
1.0632
David Raitt, Madison WI; Wayne Peters, Appleton WI; Nancy Ogreenc, Wautoma WI; Gregg Underheim, Oshkosh WI14
0.7443
Jerry Marchant, Green Lake WI; Paul Zimmerman, Appleton WI; Robert Webster, Ripon WI; John Zimmerman, Oshkosh WI13
0.40
4/5
Stephanie Schwingel, Coloma WI; Steve Slinger - Christa Slinger, Randolph WI; Sandra Kotinek, Wautoma WI12.5
0.72
4/51Charles Shoham, Madison WI; Gary Vanden Houten, Beaver Dam WI; Michael Reedy, Stoughton WI; Jay Eggener, Neenah WI12.5
Section HH
MPsABCNamesScore
2.02111Sharon Jones, Oshkosh WI; Anthony Priewe - Andy Niver, Green Bay WI; Wayne Larson, Ripon WI16.5
1.4122
William Murphy, Rhinelander WI; Mary Ann Romberg, New London WI; Sylvia Madden, Green Bay WI; Caroline Pieper, Wausau WI14
0.863/43/4
Maila Kuhn - Kenneth Kuhn, Tomah WI; Florence Erickson, Rhinelander WI; Kaye McCardle, Eagle River WI13
0.863/43/42Pam Lutsch, Hoffman Estates IL; Bill Nelson - Jeri Nelson, Neenah WI; Donna Grassi, Palatine IL13
Friday Aft 299er Pairs Fri Aft Session
Section I North-South
MPsABCNamesScore
0.931

Elizabeth Anderson - William Anderson, De Pere WI61.90%
0.6921
John Lawryk - Doug Jepsen, Oshkosh WI57.44%
0.4832
Patricia Wisner - Ruth Sorsen, Sister Bay WI54.46%
Section I East-West
MPsABCNamesScore
0.931

Kathleen Barlament - Beezie MacNeil, Green Bay WI60.42%
0.69211Carol Simpson, Green Bay WI; Kathleen Szymanski, Hobart WI55.95%
0.4832
Daniel Schommer - Mary Schommer, Waupaca WI55.36%
Friday Aft Strat Pairs Fri Aft Session
Sections G H North-South
MPsABCNamesScore
3.5511
Eric McVickar, Appleton WI; Peter Loken, Green Bay WI63.61%
2.492

Arthur Flashinski, Wausau WI; William Christensen, Arbor Vitae WI63.47%
1.7832
Wayne Larson, Ripon WI; Sharon Jones, Oshkosh WI62.08%
1.2543
William Murphy, Rhinelander WI; Sylvia Madden, Green Bay WI60.42%
0.8754
David Rockenfield, Janesville WI; Steve Neumueller, Evansville WI58.89%
1.32651Maila Kuhn - Kenneth Kuhn, Tomah WI55.56%
0.92762Charles Shoham, Madison WI; Michael Reedy, Stoughton WI51.53%
0.448

David Raitt, Madison WI; Nancy Ogreenc, Wautoma WI51.39%
0.66
73Judyann Terrault, Powers MI; Michael Sabin, Minocqua WI50.83%
0.31
8
Jerry Marchant, Green Lake WI; Robert Webster, Ripon WI49.44%
0.46

4Jan Cobb, Verona WI; Elizabeth Meffert, Madison WI48.61%
Sections G H East-West
MPsABCNamesScore
3.551

Lee Prellwitz, Ripon WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI66.11%
2.4921
Aniko Szabo - Tamas Szabo, Brookfield WI60.83%
1.783

Paul Schroeder, Wind Lake WI; William McFall, New Berlin WI60.28%
1.74421Paul Zimmerman, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI57.36%
1.25532Wayne Peters, Appleton WI; Gregg Underheim, Oshkosh WI57.08%
0.87643Anthony Priewe - Andy Niver, Green Bay WI55.83%
0.5175
Steve Slinger - Christa Slinger, Randolph WI54.58%
0.51864Bill Nelson - Jeri Nelson, Neenah WI54.17%
0.36
7
Sandra Manglitz, Onalaska WI; Maria Roswall, La Crosse WI51.11%
0.31
85Mary Ann Romberg, New London WI; Caroline Pieper, Wausau WI49.86%
Fri Eve BAM Teams Fri Eve Session
Section GG
MPsABCNamesScore
1.9211
Wayne Peters, Appleton WI; David Raitt, Madison WI; Gregg Underheim, Oshkosh WI; Nancy Ogreenc, Wautoma WI22
1.3422
William Christensen, Arbor Vitae WI; Christine Priest - Geoffrey Priest, Madison WI; Arthur Flashinski, Wausau WI13.5
0.96331Judyann Terrault, Powers MI; Jay Eggener, Neenah WI; Michael Sabin, Minocqua WI; Gary Vanden Houten, Beaver Dam WI12.5
0.534/5

William McFall, New Berlin WI; Cyann Martin, Neenah WI; Paul Schroeder, Wind Lake WI; Judith Earl, Appleton WI11
0.554/5
2Steve Neumueller, Evansville WI; William Crise - Jane Crise, Milwaukee WI; David Rockenfield, Janesville WI11
Section HH
MPsABCNamesScore
1.921

James Bloedorn, La Crosse WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI; Charles Vierthaler, Monroe WI; Lee Prellwitz, Ripon WI16.5
1.3621
Andy Niver - Anthony Priewe, Green Bay WI; Tamas Szabo - Aniko Szabo, Brookfield WI16
0.96321Mollie Freier - Karen Reese, Marquette MI; Paul Zimmerman, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI12.5
0.584/53/42Michael French - Jim "Guppi" Gillespie, Fond Du Lac WI; Jan Cobb, Verona WI; Elizabeth Meffert, Madison WI12
0.584/53/4
Marge Jones, Wausau WI; Jennifer Enkro - Jerry Brelage, Fort Myers FL; Carol Konrad, Neshkoro WI12
Fri Eve 299er Pairs Fri Eve Session
Section I North-South
MPsABCNamesScore
0.8811
Mary Schommer - Daniel Schommer, Waupaca WI61.67%
0.62221Judy Rankin - Faye Drankoff, De Pere WI57.92%
0.443

Gwen Rieser, Madison WI; Vera King, Waunakee WI50.42%
Section I East-West
MPsABCNamesScore
0.8811
Nancy Quick, Wisconsin Rpds WI; Lillian Paul, Stevens Point WI59.17%
0.622

William Anderson - Elizabeth Anderson, De Pere WI51.67%
0.4532
Patricia Wisner - Ruth Sorsen, Sister Bay WI50.42%
0.48

1Jeannie Brosteau, De Pere WI; Darlene Rohm, Appleton WI50.00%
Fri Eve Strat Prs Fri Eve Session
Sections G H North-South
MPsABCNamesScore
3.21111Wayne Peters, Appleton WI; Gregg Underheim, Oshkosh WI70.42%
2.252

William Christensen, Arbor Vitae WI; Arthur Flashinski, Wausau WI64.44%
1.61322Judyann Terrault, Powers MI; Michael Sabin, Minocqua WI60.14%
1.1243
Marge Jones, Wausau WI; Carol Konrad, Neshkoro WI57.50%
0.7854
Steve Neumueller, Evansville WI; David Rockenfield, Janesville WI53.89%
0.5465
Steve Slinger - Christa Slinger, Randolph WI51.25%
0.4676
Mollie Freier - Karen Reese, Marquette MI50.97%
0.54

3/4Bill Nelson - Jeri Nelson, Neenah WI49.72%
0.54

3/4James Bloedorn, La Crosse WI; Charles Vierthaler, Monroe WI49.72%
Sections G H East-West
MPsABCNamesScore
3.211

David Raitt, Madison WI; Nancy Ogreenc, Wautoma WI74.17%
2.2521
Tamas Szabo - Aniko Szabo, Brookfield WI71.81%
1.613

Paolo Ranaldi, Eau Claire WI; Lee Prellwitz, Ripon WI71.67%
1.56421Jan Cobb, Verona WI; Elizabeth Meffert, Madison WI56.81%
1.1253
Florence Erickson, Rhinelander WI; Kaye McCardle, Eagle River WI53.89%
0.92642Paul Zimmerman, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI49.44%
0.66753Lee Schultz - Carolyn Pfeiffer, Arbor Vitae WI48.75%
0.37
6
Daniel Stone - Janet Stone, Madison WI48.06%
0.46

4Christine Priest - Geoffrey Priest, Madison WI46.81%
Sat Mrn BAM Teams Sat Mrn Session
Section GG
MPsABCNamesScore
2.0211
Marge Jones, Wausau WI; Wayne Peters, Appleton WI; Carol Konrad, Neshkoro WI; Gregg Underheim, Oshkosh WI16
1.412

Charles Robinson, Wausau WI; Lee Prellwitz, Ripon WI; Michael Sabin, Minocqua WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI15
1.01321Judyann Terrault, Powers MI; Jay Eggener, Neenah WI; James Bloedorn, La Crosse WI; Gary Vanden Houten, Beaver Dam WI13.5
0.614/53/4
Nancy Ogreenc, Wautoma WI; Christine Priest - David Raitt - Geoffrey Priest, Madison WI13
0.614/53/42Tim Luker, Green Bay WI; Daniel Stone - Janet Stone, Madison WI; William Zimmerman, Sun Prairie WI13
Section HH
MPsABCNamesScore
1.721/21/21/2Paul Zimmerman - David Vaclavik, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI; Jack Rhodes, Waupaca WI15
1.721/21/21/2Charles Dahlke, Oshkosh WI; Craig Ostrand - Michael Munz, Sturgeon Bay WI; Wayne Larson, Ripon WI15
0.863/43/4
Jan Cobb, Verona WI; William Parsons - Margaret Parsons, Delafield WI; Elizabeth Meffert, Madison WI13
0.863/43/4
Jerry Marchant, Green Lake WI; William Omdahl, Madison WI; Robert Webster, Ripon WI; Charles Vierthaler, Monroe WI13
Sat Mrn 299er Prs Sat Mrn Session
Section I North-South
MPsABCNamesScore
1.031

Julia Douglas, Green Bay WI; Elizabeth Anderson, De Pere WI67.86%
0.7821
Nancy Quick, Wisconsin Rpds WI; Lillian Paul, Stevens Point WI55.36%
0.523

Andy Niver, Green Bay WI; William Anderson, De Pere WI53.57%
0.484/52/31Judy Rankin - Faye Drankoff, De Pere WI50.30%
0.474/52/3
Margaret Meyer - Judy Kvalheim, Madison WI50.30%
Section I East-West
MPsABCNamesScore
1.031

John Hathaway - Betty Jo Hathaway, De Pere WI64.88%
0.722

Terrence Liska - Janet Liska, Wautoma WI59.23%
0.523

Marla Engbloom - Mary Bolen, La Crosse WI57.44%
0.73411David Israelstam - Leah Creswell, Madison WI51.49%
0.51
2
Nancy Spencer, Madison WI; Beice Rongstad, Middleton WI50.60%
0.39

2Mame Heaney - Carol Wilhelm, Neenah WI47.62%
Sat Mrn Strat Prs Sat Mrn Session
Sections G H North-South
MPsABCNamesScore
3.44111Charles Shoham, Madison WI; Michael Reedy, Stoughton WI60.83%
2.41222Paul Zimmerman, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI60.28%
1.723

William McFall, New Berlin WI; Paul Schroeder, Wind Lake WI58.19%
1.204

Nancy Ogreenc, Wautoma WI; David Raitt, Madison WI57.22%
0.695

William Christensen, Arbor Vitae WI; Arthur Flashinski, Wausau WI56.11%
1.16633Jan Cobb, Verona WI; Elizabeth Meffert, Madison WI55.42%
0.8174
Marge Jones, Wausau WI; Carol Konrad, Neshkoro WI54.31%
0.468/95/64Tim Luker, Green Bay WI; William Zimmerman, Sun Prairie WI53.33%
0.438/95/6
Jerry Marchant, Green Lake WI; Robert Webster, Ripon WI53.33%
0.33
7
Orlaine Gabert - Michael Gabert, Sturgeon Bay WI52.22%
Sections G H East-West
MPsABCNamesScore
3.441

Lee Prellwitz, Ripon WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI63.33%
2.49211Wayne Peters, Appleton WI; Gregg Underheim, Oshkosh WI61.39%
1.74322Carolyn Pfeiffer - Lee Schultz, Arbor Vitae WI57.22%
1.25433Christine Priest - Geoffrey Priest, Madison WI54.44%
0.8754
David Vaclavik, Appleton WI; Jack Rhodes, Waupaca WI53.75%
0.5765
Aniko Szabo - Tamas Szabo, Brookfield WI53.06%
0.4976
Elizabeth Miller - Cerona Stevens, Marquette MI52.50%
0.46874Jay Eggener, Neenah WI; Gary Vanden Houten, Beaver Dam WI51.53%
0.31
8
Chris Gardner, Palatine IL; Sherilyn Sorem, Inverness IL51.25%
Sat Aft BAM Teams Sat Aft Session
Section GG
MPsABCNamesScore
2.0211
William Omdahl, Madison WI; William Christensen, Arbor Vitae WI; Charles Vierthaler, Monroe WI; Arthur Flashinski, Wausau WI16.5
1.412

Pam Lutsch, Hoffman Estates IL; Lee Prellwitz, Ripon WI; Donna Grassi, Palatine IL; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI16
1.0132
David Raitt - Christine Priest - Geoffrey Priest, Madison WI; Nancy Ogreenc, Wautoma WI14.5
0.78431Paul Zimmerman, Appleton WI; Steve Neumueller, Evansville WI; John Zimmerman, Oshkosh WI; David Rockenfield, Janesville WI14
0.55
42Andy Niver - Anthony Priewe, Green Bay WI; David Vaclavik, Appleton WI; Jack Rhodes, Waupaca WI12
Section HH
MPsABCNamesScore
2.121

William McFall, New Berlin WI; Cyann Martin, Neenah WI; Paul Schroeder, Wind Lake WI; Judith Earl, Appleton WI16.5
1.51211Jay Eggener - Jeri Nelson - Bill Nelson, Neenah WI; Gary Vanden Houten, Beaver Dam WI14
1.06322James Bloedorn, La Crosse WI; William Murphy, Rhinelander WI; Charles Robinson, Wausau WI; Sylvia Madden, Green Bay WI13
0.7643
Charles Dahlke - Gregg Underheim, Oshkosh WI; Wayne Larson, Ripon WI; Wayne Peters, Appleton WI12.5
0.42
4/5
Craig Ostrand - Michael Munz, Sturgeon Bay WI; Jan Cobb, Verona WI; Elizabeth Meffert, Madison WI12
0.42
4/5
Chris Gardner, Palatine IL; William Zimmerman, Sun Prairie WI; Sherilyn Sorem, Inverness IL; Tim Luker, Green Bay WI12
Sat Aft 299er Prs Sat Aft Session
Section I North-South
MPsABCNamesScore
1.0311
Nancy Quick, Wisconsin Rpds WI; Lillian Paul, Stevens Point WI56.55%
0.722

Julia Douglas, Green Bay WI; Judy Niesing, De Pere WI56.25%
0.553/42
Gwen Rieser, Madison WI; Vera King, Waunakee WI54.17%
0.443/4

Carl Zapffe, Ellison Bay WI; Thomas Young, Fish Creek WI54.17%
0.52
31Jacqueline Nuthals - Barbara Bell, Green Bay WI50.30%
Section I East-West
MPsABCNamesScore
1.03111David Israelstam - Leah Creswell, Madison WI58.63%
0.7222
Carol Simpson, Green Bay WI; Kathleen Szymanski, Hobart WI58.04%
0.5233
Janet Pohl, Sister Bay WI; Elizabeth Wallner, Sturgeon Bay WI55.36%
0.364

Ronald Niesing - Elizabeth Anderson, De Pere WI52.98%
Sat Aft Strat Prs Sat Aft Session
Sections G H North-South
MPsABCNamesScore
3.551

William McFall, New Berlin WI; Paul Schroeder, Wind Lake WI62.92%
2.492

David Raitt, Madison WI; Nancy Ogreenc, Wautoma WI62.78%
2.49311Jay Eggener, Neenah WI; Gary Vanden Houten, Beaver Dam WI58.33%
1.7442
Stephanie Schwingel, Coloma WI; Sandra Kotinek, Wautoma WI54.86%
1.25532Paul Zimmerman, Appleton WI; John Zimmerman, Oshkosh WI53.89%
0.87643Pam Lutsch, Hoffman Estates IL; Donna Grassi, Palatine IL53.06%
0.5175
Charles Dahlke, Oshkosh WI; Wayne Larson, Ripon WI52.78%
0.49864Chris Gardner, Palatine IL; Sherilyn Sorem, Inverness IL52.36%
0.36
75Craig Ostrand - Michael Munz, Sturgeon Bay WI52.08%
0.31
8
Marge Jones, Wausau WI; Carol Konrad, Neshkoro WI50.56%
Sections G H East-West
MPsABCNamesScore
3.551

William Christensen, Arbor Vitae WI; Arthur Flashinski, Wausau WI67.92%
2.4921
Steve Neumueller, Evansville WI; David Rockenfield, Janesville WI61.81%
1.783

Lee Prellwitz, Ripon WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI60.83%
1.74421Cyann Martin, Neenah WI; Judith Earl, Appleton WI55.00%
1.2553
Aniko Szabo - Tamas Szabo, Brookfield WI54.03%
0.8764
William Murphy, Rhinelander WI; Sylvia Madden, Green Bay WI53.75%
0.97752Jeri Nelson - Bill Nelson, Neenah WI53.33%
0.70863Christine Priest - Geoffrey Priest, Madison WI53.19%
0.36
7
Robert Webster, Ripon WI; Jerry Marchant, Green Lake WI49.86%
0.49
84Jan Cobb, Verona WI; Elizabeth Meffert, Madison WI49.58%
0.28

5Roman Rommelfanger, Manitowoc WI; James Schultz, Sheboygan WI49.03%
Sat Eve Strat Swiss Sat Eve Session
Section G
MPsABCNamesScore
2.42111James Schultz, Sheboygan WI; Kathy Beranek, Mishicot WI; Roman Rommelfanger - Pat Malmanger, Manitowoc WI50
1.692

Lee Prellwitz, Ripon WI; Paolo Ranaldi, Eau Claire WI; William Christensen, Arbor Vitae WI; Arthur Flashinski, Wausau WI38
1.21322Judyann Terrault, Powers MI; Lee Schultz - Carolyn Pfeiffer, Arbor Vitae WI; Michael Sabin, Minocqua WI35
0.85433Daniel Stone - Christine Priest - Janet Stone - Geoffrey Priest, Madison WI32
0.5854
Nancy Ogreenc, Wautoma WI; Nancy Quick, Wisconsin Rpds WI; Robert Webster, Ripon WI; Lillian Paul, Stevens Point WI30
0.40654Tim Luker, Green Bay WI; Paul Zimmerman, Appleton WI; William Zimmerman, Sun Prairie WI; John Zimmerman, Oshkosh WI10

Session Awards